PCB3A18S
Mfr.Part #
PCB3A18S
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Package/Case
Datasheet
PCB3A18S
Description
TERM BLOCK CARDEDGE 18POS TIN
Stock
189
Manufacturer :
TE Connectivity AMP Connectors
Product Category :
Terminal Block Adapters
Convert From (Adapter End) :
Terminal Blocks, Screw Connection, 18 Pos, 2 Rows
Convert To (Adapter End) :
Card Edge Connector, 18 Pos
Mounting Type :
Board Mounted
Product Status :
Active
Wire Gauge :
18 AWG